Promacto

PROJEKSİYON FİLMLERİ
ŞEFFAF HOLOGRAM FİLM

Yeni nesil holografik animasyonlar için, hologram etkisini en mükemmel seviyede alabileceğiniz şeffaf projeksiyon filmi.

  • Hologram etkisiyle yüksek farkındalık yaratır.
  • Şeffaf arka planlı animasyon ve green-box çalışmalarına uygundur.
  • Transparan olması sebebiyle vitrin gibi cam yüzeyleri işgal etmez.

KULLANIM ALANLARI

Daha ziyade AVM gibi kapalı alanlarda kullanılan şeffaf projeksiyon filmleri, uygun animasyon veya greenbox çalışmalarıyla mükemmel bir dikkat çekiciliğe sahip olur.

Hologram etkiyi en iyi verebilen projeksiyon filmi olduğundan ötürü, marka bilinirliğini arttırmak veya yeni ürünleriniz/hizmetleriniz konusunda müşterilerinizi bilinçlendirmek için oldukça uygundur. Işık tutma, ekran yansıtma ve kontrast oranları göz önünde bulundurulduğunda, bu filmle kullanılacak doğru projeksiyonun seçilmesi büyük önem arz etmektedir.


Uygulama Şekli

Uygulanmasında, diğer filmlerden farklı olarak yansıtma açısı ve kullanılan projeksiyonun lümen değeri çok önemlidir. Şeffaf olması sebebiyle ışık geçirgenliği yüksektir. Fazla ışık renkleri öldüreceğinden kontrast kaybına ve ekran yansımasına sebep olacaktır. Bununla birlikte yetersiz bir cihaz kullanmak da yeterli kontrast ve canlılığı alamamanıza sebep olacaktır.

Kullanılacak cihazın seçilmesinde; ortamdaki ışığın şiddeti, ekran büyüklüğü, görüntüde kullanılan renkler gibi unsurlar etkilidir.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör ise projeksiyonun ışık kaynağıdır. Bu ışık kaynağı, uygulamanın gözleneceği noktadan görünmeyecek şekilde ayarlanmalıdır. Duruma göre tavan veya taban baz alınarak 45 derecelik açılarla yansıtma yapılmalıdır.

Bazı özel projelerde ise yatay keystone özelliği olan cihazlar kullanılarak yan açılardan yansıtma yapılmalıdır.

Video Tercihi

Hologram filmde kullanılacak video veya animasyonun hazırlanma biçimi, kontrast oranı diğer filmler gibi olmadığından ötürü önem arz etmektedir.

Eğer halihazırda yapılmış olan bir video kullanacaksanız, bu videoya bazı renk rötuşları yapılması gerekebilir.

Animasyonlar tasarlanırken olası renk kayıpları göz önünde bulundurularak tasarlanmalı, mümkün olduğunca doygun renkler tercih edilmelidir. Greenbox çekimlerinde ise aydınlatma iyi yapılmalı, açılı yansıtmadan kaynaklanabilecek kayıplar minimuma indirilmelidir.

Işığı Tutma33.5%

Kontrast200:1

Holografik Görünüm97%

Ekran Yansıma Oranı 88%

FİLM GENİŞLİĞİ

152 cm

KALINLIK

100 μm

IŞIK G/Ç ORANI

5

GÖRÜŞ AÇISI

150 °
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

U/V TUTULUMU

% 99

SERTLİK

3 H

KARAKTERİSTİK

Holografik

KULLANIM

İç Mekan

ÖRNEK GÖRSELLER

Bu kısımda filmler ve uygulanışı ile ilgili görselleri inceleyebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için iletişim sayfamızdan bize ulaşın.